Počet položek: 0 0 Kč

Podzim na štěrkovně v režii Koření

Podzim na štěrkovně v režii Koření

Konečně nadešel čas velkých kaprů a proto jsem zahájil podzimní turné na rozlehlé svazové štěrkovně na severní moravě. Tuto vodu jsem si především vybral z důvodu slušné obsádky kaprů a dobré dostupnosti. Lokalitu jsem vybal ze zkušeností z minulých let, ale bohužel se mi zde doposud nepodařilo dostat se místním kaprům na zub. Pro tentokrát jsem ovšem zvolil naší novinku, kterou pro Vás testujeme na rok 2018. Ta nese název Koření. Jedná se boilie z řady Standard. Jak jsem sám na vlastní kůži poznal, toto složení boilie opravdu kaprům chutná.

Testování boilie Koření jsem na vybrané štěrkovně započal začátkem července letošní sezóny, kdy jsem podnikl pětidenní výpravu. Vzhledem z velké obsazenosti revíru jsem neměl moc možností kde lovit. Proto jsem byl nucen odtáhnout věci na hůře přístupné místo. Doposud jsem na této štěrkovně používal výběrové boilie Ančovička-Oliheň a Sardinka-Losos. Ovšem díky vysoké teplotě vzduchu a také z důvodu velkého množství vlasů ve vodním sloupci, jsem nebyl schopen docílit záběru. V tu chvíli přišel čas na boilie Koření, které bylo v té době ještě ve fázi vývoje. A již tehdy bylo vidět, že Koření bude mít v budoucnu výsledky. Pro mě to znamenalo v tu chvíli 3 záběry z nichž se mi podařilo podebrat 7kg lysce. Toto byl první impuls, proč jsem se rozhodl strávit zde můj věškerý čas podzimního lovu právě s touto koulí.

Podzimní lov pro mě započal koncem září, kdy jsem si naplánoval malou desetidenní výpravu. Tentokrát jsem již byl plně vybavený boiliem Koření. Pro tentorát jsem si zvolil hlupší část revíru z důvodu vydatných dešťů a chladného počasí. Jako krmnou kampaň jsem si zvolil 1,5kg boilie a 0,5kg pelet denně. To mi přineslo 3 dny pravidelných záběrů od menších ryb. Vše se změnilo čtvrtý den, kdy jsem se přestěhoval na jiné místo z důvodu náhlého oteplení. I když to bylo jen o pár desítek metrů průměrná hloubka se zvedla o metr. Opět jsem nakrmil stejným množstvím návnady a ráno jsem se dočkal první vlašťovky v podobě menšího lysce. To mě opět nakoplo, jenže jsem ještě netušil co přinesou další 4 dny. Bezvětří a vymetená obloha kaprům na aktivitě vůbec nepřidala. Do toho všeho přišla další invaze rybářů, kteří si naplánovali lov na prodloužený víkend. Věděl jsem, že musím něco změnit! Naprosto jsem vypustil krmení a své montáže jsem se snažil dostat co nejdále za všechny ostatní rybáře. Doufal jsem, že když budou ryby najíždět z volné vody, budou mé nástrahy jako první na ráně. A to se také vyplnilo. Dva dny před koncem to píplo a já zdolal dlouhého bojovného šupináče s váhou 8,5kg, bohužel velký rybářský tlak a nepřízeň počasí udělala své a tak jsem se již ryby nedočkal.

Po následujícím pracovním týdnu jsem se opět vrátil na místo činu, pokusit se napravit si reputaci. K mému překvapení, když jsem v pátek příjel k vodě až pozdě odpoledne, nebylo u vody ani živáčka. Bylo mi hned jasné, že šance na ulovení ryby z větší váhové kategorie razantně stoupá. Místo kde jsem postavil tábor jsem si tajně přál. Jedná se totiž o jedno z nejhlubších míst na celé štěrkovně. Taktiku krmení jsem zvolil naprosto identickou jako na minulé výpravě. Prvního záběru jsem se dočkal až v sobotu zhruba dvě hodiny po nahození, kdy mi radost udělal dlouhý šupináč s váhou necelých 12kg. O hodinu jsem po delším boji kapra bohužel stratil, ale dobrou náladu mi navrátil podvečerní záběr. Po čtvrthodinovém souboji podebírám pěkného šupináče. Váha se zastavuje na čísle 14,3kg. Paráda! Následovalo krátké focení a kapří bojovník byl vrácen do svého vodního světa. V neděli jsem vše zakončil

malým šupíkem a třešničkou celé výpravy byl nádherný lysec, co mu chybělo do velikosti vynahradil svojí krásou. Takové ryby se nechytají každý den.

Mojí poslední výpravou se stal poslední víkend v říjnu, kdy jsem zde strávil 4 noci. Tentokrát byl revír opět plný rybářů s tak jsem měl problém najít si slušné místo. Ale naštěstí se to povedlo. Prvních záběrů jsem se dočkal až v pátek, od té doby se jejich četnost zvyšovala. Jako návnadu a nástahu jsem použil boilie Standard Oliheň a Koření. Oba tyto druhy mi perfektně fungovaly. Celkem jsem zdolal několik ryb odhanem kolem 7 až 8kg, radost mi především udělaly dvě ryby 10+, vysoký lysec s váhou 12kg a šupik o váze 10,6kg. Těchto ryb si moc vážím z důvodu extrémního počasí, které ke konci výpravy panovalo. Především ve velice silném větru nebylo vůbec jednoduché dostat nástrahu i návnadu na lovné místo. Z toho důvodu jsou tyto ryby pro mě velice cenné.

Závěrem chci poděkovat Petru Klaisovi za složení vynikajícího boilie, a především Koření, jež mi dopomohlo ke krásným rybám, nádherným zážitkům a nezapomenutelných chvil u vody. Jsem si jist, že příští rok se máte s naší novinkou na co těšit! Všem rybářům přeji Petrův zdar a mnoho úspěchů v nadcházející sezóně.

Za Klais tým tester Kuba.

Podzim na štěrkovně v režii Koření
Podzim na štěrkovně v režii Koření
Podzim na štěrkovně v režii Koření
Podzim na štěrkovně v režii Koření
Podzim na štěrkovně v režii Koření
Podzim na štěrkovně v režii Koření
Podzim na štěrkovně v režii Koření
Podzim na štěrkovně v režii Koření
Podzim na štěrkovně v režii Koření
Podzim na štěrkovně v režii Koření

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace