Počet položek: 0 0,- Kč

Z Extrému do Extrému

Z Extrému do Extrému

Na začátku července jsme se rozhodli s mým parťákem Tomem vyrazit na vodu nedaleko Karviné, která nám na předchozích výpravách dala pěkně zabrat a ukázala, že nebude jednoduché vytáhnout pěknější rybu. (Cítil jsem se jako za mlada. Dala všem, jenom mi ne :-D ) Tentokrát jsme s sebou vzali i psí slečnu Dejzy. Po příjezdu jsme si zvolili dvě místa pro lov: první bylo v zatopeném lese a druhé bylo na otevřené vodě, kde bylo pevnější dno. Obě místa jsme provnadili směsí řepky, pelet a Boilisem od Petr Klais(Redfish s AK Oliheň a Oceán bentos s AK Chobotnice/malina).

Počasí nám jako vždy „přálo“a místy teplota dosahovala extrémních hodnot. Kromě opálení jsme nic jiného nechytli. K večeru se vytvořily bouřkové mraky, které přinesly přívalový déšť a mě s Dejzy dokonce vyhnal do bezpečí přistaveného auta. Výboje blesků byly tak velké, že Tomovi udělaly záběr na nepřipojený třetí kanál příposlechu a tím ho i zkratoval. Do konce výpravy se musel obejít bez příposlechu. S bouřkou přišlo prudké ochlazení a také první záběr. Ozval se můj pravý prut ze zatopeného lesa a po delším boji se v podběráku ukázal 7 kilový šupík. Nebyla ještě půlnoc, proto putovala montáž zpět na své místo. Za necelou půlhodinu se prut ozval znovu, ale kapra se mi nepovedlo otočit a skončil ve vázce. Zanedlouho přišla další vlna přívalových dešťů a připadali jsme si jako na vojenském cvičení, kdy blesky rozjasňovaly oblohu. Přes noc se hladina zvedla o deset centimetrů a k prutům se dalo dostat pouze v gumácích.

V neděli odpoledne se opět udělalo pěkně a kapři se ukazovali na hladině. Rozhodl jsem se poprvé vyzkoušet Zig Rig se 4 metrovým návazcem. Montáž jsem zalil řepkou boosterovanou v oliheň-česnek a lososovém oleji. Netrvalo dlouho a na prutu se ozval záběr. Deseti kilový kapr mi udělal velkou radost. Silové zdolávání bylo nutné jinak by mi kapr zajel do potopeného keře, ze kterého z vody vykukují jen nové výhonky, ale pod vodou je to pro rybáře hotové peklo. První desítka ze svazovky v tomto roce . Udělali jsme pár fotek a ryba putoval zpět do svého přirozeného prostředí.

Tomáš zkoušel vyvážet přes větve vyčuhujích keřů. Záběr se dostavil, než sme se stačili k rybě dostat, zamotala se ve vázce. Celkem se nám na této výpravě podařilo udělat 12 záběrů, ale díky náročnosti zdejší vody jsme na břeh vytáhli pouze 5 ryb. 10kg, 7kg, 6kg, 5kg a jeden dorostenec.

Za T&R Team Rasťa

Z Extrému do Extrému
Z Extrému do Extrému
Z Extrému do Extrému
Z Extrému do Extrému
Z Extrému do Extrému
Z Extrému do Extrému
Z Extrému do Extrému
Z Extrému do Extrému
Z Extrému do Extrému
Z Extrému do Extrému
Z Extrému do Extrému
Z Extrému do Extrému

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace